Astérix – Le cadeau de César – n°21 PDF

Pourquoi astérix – Le cadeau de César – n°21 PDF votre voyage avec minube? Découvrez ce que nos utilisateurs pensent de la communauté de voyageurs qui les encourage à parcourir le monde.


Personne ne peut disposer du village des irréductibles gaulois. Même si on veut faire croire à une famille de Lutèce qu’il s’agit d’un cadeau de César…

Ten artykuł dotyczy serii komiksów poświęconej tej postaci. Zobacz też: inne znaczenia słowa Asteriks. Galem zamieszkującym niewielką wioskę w Galii. Bohaterowi w jego przygodach często towarzyszy przyjaciel: Obeliks, ze swym psem Idefiksem. Rodzicami Asteriksa są: Pralina i Astronomiks.

Dumny i waleczny, choć jego temperament często jest przyczyną problemów. Jest noszony na swej tarczy, z której często spada. Fałszuje i okazyjnie sprowadza swym śpiewem deszcz. Gal w wiosce, z tego powodu nazywany czasami seniorem osady. Obok rzemiosła do najczęściej przez niego wykonywanych czynności należy narzekanie na świeżość ryb Ahigieniksa i uciszanie barda Kakofoniksa. Nieświeżość jego ryb jest często przyczyną kłótni w osadzie. Ahigieniksa, razem z mężem handluje rybami.

W pewnym stopniu jest głównym wrogiem Asteriksa, choć okazyjnie pomagają sobie nawzajem. Główny antagonista w albumie Syn Asteriksa. Egiptu i wielka miłość Juliusza Cezara. Rzadko wychodzą cało ze spotkań z Gallami, zwykle też tracą swój statek.

W filmie Asterix i Obelix Misja Kleopatra dowiadujemy się że ich kapitan ma na imię Krwawobordy. Okazyjnie pomaga Asteriksowi i Obeliksowi w ich wyprawach. Po raz pierwszy pojawił się w tomie Asterix gladiator. Pojawia się w albumach Asteriks w Brytanii, Asteriks na Korsyce i w retrospekcji Galera Obeliksa.

Cebullanki y Grzanki, wodza hiszpańskiej osady, która podobnie jak osada Gallów, stawia ciągły opór Rzymianom. Pojawia się w albumach Asteriks w Hiszpanii i Asteriks na Korsyce. Pojawia się w albumach Podarunek Cezara oraz Asteriks i Latraviata. Pikt, któremu Asterix i Obelix pomagają zjednoczyć Szkocję. Jest to miejsce zamieszkania głównych bohaterów, a zarazem jedyne miejsce w całej Galii, które opiera się najazdom wojsk władcy Rzymu, Juliusza Cezara. Zlokalizowana blisko morza gdzieś na Masywie Armorykańskim.

Pierwszy komiks o przygodach Asteriksa i jego przyjaciół został wydany w magazynie Pilote 29 października 1959, w 1961 wydano pierwszy osobny album. Chcąc poznać tajemnicę siły Gallów, Rzymianie wysyłają do osady szpiega. Następnie, odkrywszy istnienie magicznego eliksiru, Rzymianie porywają Panoramiksa. Asteriks i Obeliks udają się do Lutecji, aby kupić Panoramiksowi nowy złoty sierp. Przy okazji rozbijają miejscowy gang, który porwał kuzyna Obeliksa, zajmującego się wyrabianiem owych narzędzi. Panoramiks zostaje porwany przez Gotów podczas dorocznego zjazdu Druidów. Na ratunek ruszają Asteriks i Obeliks.